MAGYAR ASZTALOS TANULMÁNYI VERSENY

Az idei tanévben ötödik alkalommal került kiírásra az ország egyetlen asztalos csapatversenye, a Magyar Asztalos Tanulmányi Verseny, amelyre az asztalos/faipari szakképzésben részt vevő iskolák háromfős csapatai vettek részt.

Az elméleti és a gyakorlati fordulók során egyaránt voltak bútor- és épületasztalos feladatok is.

A verseny kétfordulós volt.

I: forduló:

Időpont: 2016. április 6., szerda

Helyszín: Hungexpo, 1101 Budapest, Albertirsai út. 10. Ligno Novum Faipari Szakkiállítás

A csapatoknak egy feladatlapot kellett megoldaniuk.

A feladatokhoz internet/egyéb szakmai kiadványt nem lehetett használni.

Az elméleti kérdésekre való felkészítést segítette, hogy a jelentkezőknek egy szakmai cikkekből összeállított „csomagot” küldtek, amelynek ismerete nagyban segítette a feladatok sikeres megoldását.

II. fordulóba (egyben döntőbe) a legjobb eredményeket elért 14–16 csapat jutott tovább. Iskolánk csapata 6. helyezettként jutott be a döntőbe.

Döntő:

Időpont: 2016. április 14–15.

Helyszín: Sopron, Nyugat-Magyarországi Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar tanműhelye.

A kétnapos rendezvényen egy kisbútor elkészítése és további cégspecifikus gyakorlati feladatok vártak a csapatunkra.

A döntő végeredményeként 8. helyezést ért el a csapatunk.

Csapatvezető tanár:

  • Kiss Gergely Tamás

Versenyzők:

  • Asztalos Dávid Attila
  • Kerékgyártó Balázs
  • Szilágyi Endre Zsolt

 

MagyarAsztalosVerseny-05645

Szülői értekezlet és fogadóóra 2016. április 06. (szerda)

Tisztelt Szülők!

Ezúton is meghívjuk Önöket a 2016. április 6-án, szerdai napon megrendezésre kerülő szülői értekezletre és fogadóórára!

  • Szülői értekezlet 16:00-17:00
  • Fogadóóra 17:00-18:00
Osztály Képzés Osztályfőnök Tanterem
1. 1/9/1. Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő Duczárné Reichert Kinga 206
Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő
2. 1/9/2. Ács Petrovics Mihály 204
Festő, mázoló, tapétázó
3. 1/9/3. Kőműves és hidegburkoló Kozák László 209
4. 1/9/4. Asztalos Szekula Gergely 004
Kárpitos
5. 1/9/5. SNI Kárpitos Sáfrány Zoltán 111
6. 1/9/6. SNI Festő, mázoló, tapétázó Pusztai László 106
SNI Asztalos
7. 1/9/7. SNI Kőműves és hidegburkoló Rácz György 203
8. 9/E/1. Speciális szakiskolai előkészítő osztály Glavositsné Holló Anikó 113
9. 9/E/2. Speciális szakiskolai előkészítő osztály Molnárfi Tamás 208
10. 2/10/1. Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő Szabó Zoltán 201
Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő
11. 2/10/2. Ács Sándor Csaba 212
12. 2/10/3. Kőműves és hidegburkoló Kissné Fekete Judit 207
Festő, mázoló, tapétázó
13. 2/10/4. Asztalos Raus Tamás 002
Kárpitos
14. 2/10/5. SNI Épület- és szerkezetlakatos Nyitrai-Polyák Anikó 006
15. 3/11/1. Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő Jókay Pál Más időpontban
16. 3/11/2. Asztalos Bódizs Szabolcs Más időpontban
17. 3/11/3. Ács Nagy János Más időpontban
Festő, mázoló, tapétázó
18. 3/11/4. Kőműves és hidegburkoló Cseh Gabriella Más időpontban
19. Szé/12/1. Szakiskolát végzettek középiskolája Leppné Benke Ilona 105
20. 12.a Szakiskolát végzettek középiskolája Zsolnainé Korláth Melinda 107
Faipari technikus
21. 1/13. Faipari technikus Kiss Gergely Tamás 005
22. 3/13/1. SNI Festő, mázoló, tapétázó Papp Csaba 108
23. 3/13/2. SNI Kőműves és hidegburkoló Molnár Imre 112
24. 1/14. SNI Kőműves Nagy László 109
25. HII/1/1. Csőhálózatszerelő Varga Bernadett 205
26. HII/1/2. Építményzsaluzat és fémállvány szerelő Magyar Attila 109
27. HII/2/1. Famegmunkáló Nagy Péter 003
Csatornamű-kezelő

 

Fogadóóra helyszínei
206 Duczárné Reichert Kinga, Bán János
204 Petrovics Mihály, Menyhárt József
209 Kozák László, Szabó Erika
004 Szekula Gergely, Horváth Zoltán
111 Sáfrány Zoltán, Kiss Hajnalka
106 Pusztai László, Molnár Zsolt
203 Rácz György, Szalai Szilvia
113 Glavositsné Holló Anikó, Labonczné Varga Éva
208 Molnárfi Tamás
201 Szabó Zoltán, Egri Dániel Zsolt
212 Sándor Csaba, Papp József
207 Kissné Fekete Judit
002 Raus Tamás
006 Nyitrai-Polyák Anikó, Pataki Károly
103 Jókay Pál
001 Bódizs Szabolcs
101 Nagy János
210 Cseh Gabriella
105 Leppné Benke Ilona, Dr. Pappné Lepp Éva
107 Zsolnainé Korláth Melinda
005 Kiss Gergely Tamás, Kovács Péter
108 Papp Csaba
112 Molnár Imre
205 Varga Bernadett, Kun Miklós
109 Magyar Attila, Nagy László
003 Nagy Péter, Szarvas Gabriella

Farsangnyitó Debreceni Dalidó 2016. január 9.

Vidáman köszönt ránk a 2016-os esztendő.

Régi debreceni hagyomány elevenedik meg idén is. Vízkereszt utáni első szombaton a céhmestereik és inasaik együtt vigadoznak a város polgáraival.

A Tímárház mesterei mellett az “új idők inasai” is jelen lesznek. A debreceni művészeti iskolák és szakképző iskolák igen gazdag programokkal várják az érdeklődőket. Iskolánk mesterei és inasai harmadik alkalommal résztvevői a rangos rendezvénynek.

Aki ellátogat január 9-én szombaton a Kölcsey Központba, garantáltan jól fogja érezni magát! Figyelem! A Dalidó idén, a korábbiaktól eltérően délelőtt lesz 9 órától 14 óráig vigadozunk.

Kedvcsinálónak néhány kép egy korábbi Dalidóról itt látható.

Szilágyi Endre “asztalos inas” korabeli öltözetben a 2015-ös Dalidón